KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15327220
*
nr 1532 7220
Carl Gunne
(1893-1979), Sverige
Oljemålning, "Västkusten". Signerad. Olja på duk, 55x82cm, yttermått inklusive ram: 62x89 cm
Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2023
kl 20:51:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/4 21:10:10
1
300 kr
3/4 20:46:41
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl gunne olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
*
Carl Gunne
Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.
nr 1532 7220
Carl Gunne
(1893-1979), Sverige
Oljemålning, "Västkusten". Signerad. Olja på duk, 55x82cm, yttermått inklusive ram: 62x89 cm
Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/4 21:10:10 | 1 | 300 kr |
3/4 20:46:41 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl gunne olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00